暂无数据
产品名称
起订量
单价(含增值税)
库存(PCS)
起订数量
产品简介
| 英文名称 | Anti-RAD23A Polyclonal Antibody |
| 别名 | HHR23A;HR23A |
| 宿主 | Rabbit |
| 稀释比例 | WB 1:500-2000. |
| Gene ID | 5886 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| Swiss Prot | P54725 |
| 蛋白分子量 | 40kDa |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.02% sodium azide, 50% glycerol, pH7.3. |
| 亚细胞定位 | Nucleus |
| 免疫原 | Recombinant protein of human RAD23A |
| 亚型 | IgG |
| 性状 | 液体 |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 背景资料 | The protein encoded by this gene is one of two human homologs of Saccharomyces cerevisiae Rad23, a protein involved in nucleotide excision repair. Proteins in this family have a modular domain structure consisting of an ubiquitin-like domain (UbL), ubiquitin-associated domain 1 (UbA1), XPC-binding domain and UbA2. The protein encoded by this gene plays an important role in nucleotide excision repair and also in delivery of polyubiquitinated proteins to the proteasome. Alternative splicing results in multiple transcript variants encoding multiple isoforms. |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human RAD23A |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 交叉反应 | HumanMouse |
| 应用 | WB |
| 规格 | 50ul100ul |
注意:
1.本产品仅供科研使用。请勿用于医药、临床诊断或治疗,食品及化妆品等用途。请勿存放于普通住宅区。
2.为了您的安全和健康,请穿好实验服并佩戴一次性手套和口罩操作。
暂无数据
我要询价
*联系方式:
(可以是QQ、MSN、电子邮箱、电话等,您的联系方式不会被公开)
*内容:





