暂无数据
产品名称
起订量
单价(含增值税)
库存(PCS)
起订数量
产品简介
| 英文名称 | Anti-CC2D1A Polyclonal Antibody |
| 靶标 | CC2D1A |
| 别名 | FREUD-1;Freud-1/Aki1;MRT3 |
| 宿主 | Rabbit |
| 稀释比例 | WB 1:1000-2000. IHC 1:50-200 |
| Gene ID | 54862 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| Swiss Prot | Q6P1N0 |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.02% sodium azide, 50% glycerol, pH7.3. |
| 蛋白分子量 | 104/103kDa |
| 亚细胞定位 | Cytoplasm Nucleus |
| 免疫原 | Recombinant protein of human CC2D1A |
| 亚型 | IgG |
| 性状 | 液体 |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 背景资料 | This gene encodes a transcriptional repressor that binds to a conserved 14-bp 5'-repressor element and regulates expression of the 5-hydroxytryptamine (serotonin) receptor 1A gene in neuronal cells. The DNA binding and transcriptional repressor activities of the protein are inhibited by calcium. A mutation in this gene results in nonsyndromic mental retardation-3. |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human CC2D1A |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 交叉反应 | HumanRatMouse |
| 应用 | WBIHC |
| 规格 | 50ul100ul |
注意:
1.本产品仅供科研使用。请勿用于医药、临床诊断或治疗,食品及化妆品等用途。请勿存放于普通住宅区。
2.为了您的安全和健康,请穿好实验服并佩戴一次性手套和口罩操作。
暂无数据
我要询价
*联系方式:
(可以是QQ、MSN、电子邮箱、电话等,您的联系方式不会被公开)
*内容:





