暂无数据
产品名称
起订量
单价(含增值税)
库存(PCS)
起订数量
产品简介
| 英文名称 | Anti-STK32A Polyclonal Antibody |
| 别名 | STK32A;YANK1;serine/threonine kinase 32A |
| 宿主 | Rabbit |
| 稀释比例 | WB 1:1000-3000. |
| Gene ID | 202374 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| Swiss Prot | Q8WU08 |
| 蛋白分子量 | 20/42/46kDa |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 亚细胞定位 | Cytoplasm Cell membrane |
| 免疫原 | Recombinant protein of human STK32A |
| 亚型 | IgG |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 背景资料 | The phosphorylation of proteins by protein kinases and protein phosphatases is a key event in most nuclear and cytoplasmic processes. The ability to activate and deactivate proteins via phosphorylation or dephosphorylation is important for cell division, cell differentiation, DNA repair and transcription. STK32A (serine/threonine kinase 32A), also known as YANK1, is a 396 amino acid protein that belongs to the superfamily of serine/threonine protein kinases and exists as three isoforms. The gene encoding STK32A maps to human chromosome 5, which is associated with Cockayne syndrome through the ERCC8 gene and familial adenomatous polyposis through the adenomatous polyposis coli (APC) tumor suppressor gene. Treacher Collins syndrome is also chromosome 5 associated and is caused by insertions or deletions within the TCOF1 gene. Deletion of the p arm of chromosome 5 leads to Cri du chat syndrome. Deletion of 5q or chromosome 5 altogether is common in therapy-related acute myelogenous leukemias and myelodysplastic syndrome. |
| Public Immunogen Range | 1-396aa |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 交叉反应 | HumanRatMouse |
| 应用 | WB |
| 规格 | 50ul100ul |
注意:
1.本产品仅供科研使用。请勿用于医药、临床诊断或治疗,食品及化妆品等用途。请勿存放于普通住宅区。
2.为了您的安全和健康,请穿好实验服并佩戴一次性手套和口罩操作。
暂无数据
我要询价
*联系方式:
(可以是QQ、MSN、电子邮箱、电话等,您的联系方式不会被公开)
*内容:





